Strona główna Aktualności Przedszkole Cennik Galeria Video O nas w internecie Kontakt


Plan dnia

Jadłospis

Kodeks przedszkolaka

Galeria
Dla rodziców - Jadłospis

 

Przedszkolakom zapewniamy zdrowe, smaczne i pożywne posiłki przygotowywane przez do¶wiadczon± kucharkę w naszej placówce. Duż± uwagę przywi±zujemy do spożywania przez dzieci warzyw i owoców.

W trosce o zdrowie naszych małych przedszkolaków ograniczamy ilo¶ć słodyczy do minimum. Zamiast spożywania batoników, lizaków i czekoladek nasze dzieci jedz± zdrowe owoce, warzywa, jogurty i ciasta domowego wypieku.

W naszym przedszkolu dzieci jedz± tyle ile chc± zje¶ć, nie zmuszamy do jedzenia, ale dbamy by dziecko nie odeszło od stołu głodne. Posiłki nie s± limitowane, dla chętnych zawsze znajdzie się dokładka. W ci±gu całego dnia dzieci maj± stały dostęp do napojów (woda mineralna, kompot i herbata). Dbamy o przekazywanie i utrwalanie zasad dobrego zachowania i umiejętno¶ci posługiwania się sztućcami.

 

Nasze kuchnie wyposażone s± w sprzęt gastronomiczny umożliwiaj±cy przygotowywanie warto¶ciowych i smacznych posiłków. Personel kuchenny dba o urozmaicenie dań i oferuje odpowiedni± dla danego przedziału wiekowego dietę. Praca kuchenna odbywa się w porozumieniu i pod stałym nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej.

 

¦niadanko: różnego rodzaju płatki kukurydziane z mlekiem, kolorowe kanapki z wędlin±, serem na bazie pieczywa pszenno – żytniego lub razowego, słodkie kanapki z dżemem, nutell±, twarożek, jajko z majonezem, kiełbaski na gor±co, sałatki jarzynowe, pasty rybne, kakao, herbaty owocowe lub mleko.

 

Obiadek: składa się z dwóch dań wszelkiego rodzaju zupy na bazie ¶wieżych warzyw, drugie danie mięsne lub jarskie z dodatkiem ¶wieżych i zdrowych surówek, ziemniaków, makaronów i kaszy. Do popicia dzieci otrzymuj± kompoty owocowe i soki.

 

Podwieczorek: jogurty, owoce, ciasta domowego wypieku, kanapki, kisiel, budyń, galaretki z bit± ¶mietana i owocami, soki klarowne i przecierowe.

Posiłki nie s± limitowane a dzieci zostaj± zachęcane do ich spożywania we wspólnym gronie co pozwala oswajać z zasadami zachowania się przy stole.

 

AKTUALNY JADŁOSPIS

strony www gdynia