Strona główna Aktualnoœci Cennik Galeria Video O nas w internecie Dla rodziców Kontakt


O nas

Kadra Pedagogiczna

Oferta zajęć

Bezpieczeństwo

Materiały do pobrania
Przedszkole - O nas

 

    GODZINY OTWARCIA:

Placówka przy ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie i placówka w Bolszewie pracuje od poniedziałku do piątku

w godzinach od 6.00 do 17.30,

z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

 

Placówka przy ul. Harcerskiej:

w godzinach od 6.30 do 17.00.

 

Przedszkole „Przyjaciele Kubusia Puchatka” jest niepubliczną placówką oświatową dla dzieci w wieku od 4 miesiąca życia do 6 lat. Działamy od 2008 roku na podstawie wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych prowadzonej przez Urząd Miasta Wejherowa pod         nr 1/2008.

Dysponujemy dwoma lokalami przystosowanymi do potrzeb dzieci pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym i BHP. Sale są  słoneczne, przestronne, wyposażone w nowoczesne sprzęty i zabawki.

Pierwsza placówka, znajdująca się przy ulicy Harcerskiej, posiada trzy oddziały przedszkolne, do których uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.  Natomiast w drugiej jednostce, przy ulicy Ofiar Piaśnicy, istnieje sześć oddziałów żłobkowo – przedszkolnych, do których przyjmowane są dzieci od 4 miesiąca życia do 6 lat.

Nasze Przedszkole jest miejscem, w którym zapewniamy dzieciom radosny rozwój i bezpiecze?stwo, profesjonalną opiekę i edukację. Nasze nowatorskie metody dydaktyczne pozwalają na wszechstronny rozwój dzieci, kształtowanie poczucia własnej wartości i kreatywności. Nauczyciele dokładają wszelkich stara? aby dzieci z radością stawiały pierwsze kroki      w odkrywaniu otaczającego świata. Dbamy o to, aby w przedszkolu dzieci  przez zabawę uczyły się współdziałania w grupie i poznawały reguły życia społecznego. Aby w ciepłej, przyjaznej atmosferze odkrywały świat dźwięków, barw i smaków.

Ciepły, radosny i przyjazny klimat przedszkola pomaga w łagodnej adaptacji i zapewnia wszystkim dzieciom miły pobyt w przedszkolu.

W Przedszkolu „Przyjaciele Kubusia Puchatka”  na każdego malucha czeka wiele atrakcji. Co roku organizujemy wycieczki w wiele ciekawych miejsc. Częstym gościem w naszych placówkach są grupy teatralne, muzykanci oraz inne ciekawe osoby. W okresie świąt Bożego Narodzenia odbywa się wspólna wigilia dla wszystkich dzieci. Jest to również odpowiedni czas na przeprowadzenie warsztatów dla rodziców wraz z ich pociechami.

Po obiedzie, w grupie przedszkolnych, przeprowadzane są zajęcia wyciszające połączone z odpoczynkiem. Dzieci uczęszczających do żłobka czeka sjesta połączona z możliwością snu. Kto nie ma ochoty spać, ogląda książeczki lub relaksuje się na leżaczku.

strony www gdynia